Miesięczne archiwum: Maj 2015

11-12 lipiec 2015 – V Nocne zawody w wędkarstwie karpiowym

V NOCNE ZAWODY

W WĘDKARSTWIE  KARPIOWYM

ORGANIZATOR

Zarząd Koła „Pstrąg” w Dukli

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

11 – 12 lipca 2015 r.  łowisko specjalne „Kamieniec” w Trzcianie. Rozpoczęcie zwodów 11 lipca (sobota) o godz. 1700, zakończenie 12 lipca (niedziela) o godz. 1100.

UCZESTNICY I WARUNKI UDZIAŁU

Prawo startu mają wędkarze należący do Koła Pstrąg w Dukli od 18 roku życia, którzy zgłoszą chęć udziału w zawodach do 8 lipca 2015 r. i wniosą opłatę startową w wysokości 25 zł. Wpłaty można dokonać w dniu zawodów. Zgłoszenia przyjmowane będą na adres e-mail kolo.pstrag@boo.pl lub nr telefonu 608-295-992 (podać imię i nazwisko). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (36), o prawie startu decyduje kolejność zgłoszeń.

ORGANIZACJA I PUNKTACJA

Zawody gruntowe organizowane są w kategorii indywidualnej na jedną wędkę (istnieje możliwość łowienia na 2 wędki w zależności od ilości uczestników). Każdy uczestnik zawodów powinien posiadać siatkę do przechowywania ryb i podbierak zgodnie z wymogami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Klasyfikacja oparta jest na punktacji dodatniej. Zawody rozgrywane będą na żywej rybie.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W przypadku intensywnych opadów deszczu uniemożliwiających przeprowadzenie zawodów w terminie, organizatorzy przedstawią inny termin stosownym komunikatem.

Sprawy sporne rozstrzyga organizator.

Zapraszamy do udziału!                                    

Zarząd koła „Pstrąg”

Młodzieżowe zawody o Puchar Burmistrza – 20.06.2015 r.

X  ZAWODY SPŁAWIKOWE O PUCHAR BURMISTRZA GMINY DUKLA

20 czerwca 2015 r. – łowisko specjalne „Kamieniec” w Trzcianie

 

ORGANIZATOR

Zarząd Koła „Pstrąg” w Dukli.

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW

20 czerwca 2015 r. godz. 9.00 –  łowisko specjalne „Kamieniec” w Trzcianie.

Zbiórka uczestników zawodów przy łowisku – godz. 8.30.

UCZESTNICY I WARUNKI UDZIAŁU

Prawo startu mają dzieci i młodzież szkolna z Gminy Dukla (oraz młodzież spoza gminy opłacająca składki w naszym kole), która w dniu zawodów nie ukończyła 18 roku życia i zgłosi chęć  udziału w zawodach do 16 czerwca 2015 r. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 14 roku życia powinni mieć opiekuna. Opiekunem może być rodzić lub nauczyciel (jeden opiekun na 3 zawodników). Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail kolo.pstrag@gmail.com lub pod nr tel. 608-295-992. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o prawie startu decyduje kolejność zgłoszeń.

ORGANIZACJA I PUNKTACJA

Zawody organizowane są w kategorii indywidualnej na jedną wędkę. Każdy uczestnik zawodów powinien posiadać siatkę do przechowywania ryb i podbierak zgodnie z wymogami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Klasyfikacja oparta jest na punktacji dodatniej. Zawody rozgrywane będą na żywej rybie.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W przypadku intensywnych opadów deszczu uniemożliwiających przeprowadzenie zawodów w terminie, organizatorzy przedstawią inny termin stosownym komunikatem.

Sprawy sporne rozstrzyga organizator.

Fundatorem nagród jest Burmistrz Dukli oraz Koło PZW Pstrąg  w Dukli.

 

Zapraszamy do udziału!                                    Zarząd Koła Pstrąg

Wandalizm i kłusownictwo na „Kamieńcu”

Wandalizm i kłusownictwo na „Kamieńcu”.

Od dłuższego już czasu obserwujemy na łowisku „Kamieniec” w Trzcianie panoszenie się głupich i niezrównoważonych umysłowo pseudowędkarzy. Najgorsze jest to, że w większości ludzie ci płacą składki roczne za wędkowanie oraz wykupują opłaty za wędkowanie na łowisku. Jest to oczywiście niewielki procent w odniesieniu do uczciwych i prawdziwych w pełni tego słowa znaczeniu wędkarzy. Przerażające jest jak niewielka grupa wędkarskich debili może zniechęcać i utrudniać życie normalnym ludziom. Od dawna dewastowane i palone były bariery przy parkingach przy łowisku, rozbierane były wiaty, nawet pokrycia z papy były palone w ogniskach. Zniszczono i spalono tablice informujące o tarlisku i zakazie wędkowanie w strefie tarliska, zniszczono ławki. W ostatnim czasie wyrwany został cały bok wiaty od strony rzeki i rzucony jako podest, z nowej dużej wiaty przy głównym parkingu powybijane zostały deski z bocznych obić a informacje o zarybieniu i zakazie wędkowanie pozrywane.  Czy ludzie, którzy dopuszczają się takich dewastacji nie zdają sobie sprawy, że koszty postawienia takiej wiaty, która służyć ma wszystkim wędkarzom nie są małe i ponoszone są z pieniędzy koła, a więc pieniędzy wędkarzy? Chamstwo osiąga taki poziom, że nawet z tablicy ogłoszeń zostały wyrzucone informacje o zarybieniu i zakazie wędkowania. Tablica jest oszklona i zamykana na kluczyk. Jak można nazwać takie zachowanie? To jest nic innego jak włamanie. Szczerze radziłbym ludziom, którzy dopuszczają się takich zachowań pójść do psychologa i zacząć się leczyć.

Dużym problemem jest również nieprzestrzeganie limitów ilościowych oraz wymiarów ochronnych zabieranych z łowiska ryb. Niestety, ale ten problem dotyczy również wędkarzy wydawałoby się uczciwych, oraz nie mających nic wspólnego z demolowaniem łowiska. Przecież łowisko zarybiamy z pieniędzy, które wpływają z opłat rocznych i dobowych za wędkowanie na Kamieńcu. Nie okradajmy samych siebie. Nie okradajmy innych wędkarzy, którzy mają również swój wkład w to że możemy łowisko zarybiać.

Wędkarz ma prawo a nawet obowiązek interweniować w sytuacjach, kiedy widzi łamanie regulaminu łowiska przez innych wędkarzy. Tylko wspólnie, wspólnym zaangażowaniem oraz zdecydowaną postawą i reakcją możemy ograniczyć głupotę ludzi, którzy próbują dumnie nazywać się wędkarzami.

Zarząd koła nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi aby zatrudnić na łowisku strażników, którzy mogliby mieć pełną kontrolę nad tym co się na łowisku dzieje. Dlatego zachęcamy wszystkich wędkarzy, którym zależy na dobru naszego łowiska o wsparcie we wspólnym działaniu przeciwko hołocie dewastującej teren łowiska i okradającej łowisko z ryb.

W najbliższym czasie wprowadzone zostaną zmiany w regulaminie łowiska mające na celu poprawienie funkcjonalności łowiska oraz ograniczenie dewastacji i kłusownictwa. Wzmożone zostaną również kontrole na łowisku i tu właśnie również prosimy wędkarzy o zaangażowanie się i pomoc.